Krutý zákon - O 15 let později

5. listopad 2014 | 17.38 |

 "Makoto! Makoto, jdeme hrát fotbal!" Křičel už z půlky chodby můj nejlepší kámoš Daichi. Povolil jsem si límeček a převrátil oči v sloup. "Hej normálně," začal a mě bylo jasné, co přijde, "viděl jsem takovou kočku," zadíval se z okna a oči mu zasvítili, "hele támhle jde s tou tvojí stíhačkou." Oba jsme se ušklíbli. Meredith opravdu byla stíhačka, nebyl den, kdy jsem ji neměl za zády. Teprve pak jsem se podíval na osobu vedle. V té chvíli jsem drcl do Daichiho. "Tak na tu zapomeň, to je séra, tu balit nebudeš." Zakázal jsem mu to hned, přeci jenom vím, jak to dopadá. "Ale no táák, ona je tak roztomilá." Upřel na mě své oči. "Ani náhodou, všichni tu ví, jak to střídáš." Hodil na mě uražený pohled. "Makoto máš tu, tu svou megeru." Zakřičel tentokrát Erik s otráveným obličejem. Vydal jsem se tedy tam. Meredith se s někým hádala. Což nebylo překvapivé, kdyby se nehádala se školním machrem, Ryuuem. Okamžitě jsem zrychlil. Ta holka je jenom problém! "Zlatíčko, konečně jsi tady." Začala se lísat Meredith. "Ještě jednou ji tady uvidím tak bude zle, kouhei." Zavrčel Ryuu. Uklonil jsem se "Jistě, Ryuu-sempai." Meredith mě hned začala líbat. Po chvilce však prohodila něco, co slyšel i pomalu odcházející Ryuu. "Máte ve škole hodně takových asociálních debilů bez mozku?" Koukal jsem se na ni. Ta holka je vážně blbá! Ryuu se dvěma kroky vrátil pěstí jíti proti obličeji Mer. Ruka mi vylétla, načež jsem jeho ruku prostě chytl před jejím obličejem. "Keren, vem Mer a odejděte, Hned!!" Moje sestra naštěstí nebyla tak pitomá a odtáhla ji zpět do jejich části školy. Sempai se na mě zadíval. "Chráníš tak příšernou holku?" Pokrčil jsem rameny. "Omlouvám se za ni, sempai, ale je to moje snoubenka. Je to mou povinností." Přikývl, že chápe. "Je hezká, i když jen vzhledově."

"Ano to je."

"Tvoje jméno, kouhei? Budu si ho pamatovat, Takový lidé se hodí do..." Nedopověděl. "Jmenuji se Makoto Verienti, senpai." Odvětil jsem s úklonou. To jsme se rozešli. Zbytek školy až tak zajímavý nebyl

Skopl jsem boty a uklidil je do botníku, když se přede mnou objevila jedna ze služek. "Makoto-sama, volá vás Aki-dono." Přikývl jsem tedy a vydal jsem se k dědečkovi. Zaklepal jsem a vešel. "Volal jste mě, dědečku?" Děda dál psal do nějakých papírů. "Makoto, odjedeš na slavnost, ale půjdeš za děvče. Je to velice slavností událost. Bude se tam hledat nevěsta, a ty musíš zjistit, kdo to bude. Zjisti mi to." Přikývl jsem. Řidič na mě již čekal. Zavezl mě do bytu, kde čekali dvě ženy. Převlékli mě do plesových šatů, namalovaly a dali paruku. Měla stejné vlasy jako já za mlada. Při pohledu do zrcadla jsem oněměl.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Krutý zákon - O 15 let později vampire-krev 18. 11. 2014 - 21:31